Ahmet Kandemir Telekom Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Ahmet Kandemir Telekom Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

10 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

ING Basketbol Süper Ligi’nin yirmi yedinci haftasında evinde Türk Telekom’u 73-67 mağlup eden Beşiktaş Icrypex’te baş antrenör Ahmet Kandemir, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Deneyimli koç maçın ardından şunları dile getirdi:

“Öncelikle ligin sonlarına doğru maçlar çok zorlaşmaya başladı. Biz de bugün Furkan Haltalı’dan yoksunduk, Rondae Hollis-Jefferson’ı da kadro dışı bıraktık çünkü TOFAŞ maçının sonunda faul yapmasını istediğimizde yapmamıştı.”

“Biraz eksik oynadık ama geçen sezon ve bu sezon her fırsat bulduğumuzda gençleri oynatmak istediğimizi söylemiştik. Bugün de genç oyuncular oyuna çok büyük katkı sundular. İlk devre oyuna tamamen onların hakimiyeti altında çıktık.”

“Takımımı tebrik ediyorum. Önümüzdeki 3 maçı kazanarak playoff oynamak istiyoruz. Biliyorum Beşiktaş taraftarı takımından finaller, şampiyonluklar, çok önemli başarılar bekliyor ama bulunmuş olduğumuz ekonomik yapıda biz genç oyuncu yetiştirmek, genç oyuncu oynatmak zorundayız. O yüzden hepsi beraber olmuyor. Bazen bundan dolayı maç da kaybedebiliriz ama kendimize bir hedef seçtik ve bu hedefin arkasında yürüyoruz. Eğer burada takımın hedefiyle ilgili bir sıkıntı varsa da o tamamen benim insiyatifimde olan bir şeydir. Ben geri kalan maçlarda genç oyunculara mümkün olduğunca şans vermeye devam edeceğim.”

Eurohoops