Aleksandar Djordjevic: “Çok Mücadele Eden Bir Takımız ve Bu Benim Hoşuma Gidiyor”

Aleksandar Djordjevic: “Çok Mücadele Eden Bir Takımız ve Bu Benim Hoşuma Gidiyor”

22 Aralık 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Fenerbahçe Beko baş antrenörü Aleksandar Djordjevic, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Turkish Airlines EuroLeague sezonun ilk yarısını değerlendiren Sırp antrenör, yeni transfer Jehyve Floyd ile ilgili görüşlerini de paylaştı.

Sezona zorlu bir fikstürle başladıklarını belirten Djordjevic, şunları söyledi:

“Çok zor bir programdı fikstür olarak baktığımızda. Sezona inanılmaz deplasmanlarla başladık. Evde olup onun avantajını yaşama şansımız olmadı. Yeni bir takım yeni bir antrenör… Her şeyi oturtmak için bir sürece ihtiyacımız vardı. Sabır gerekti. Ama çok mücadele eden bir takımız. Bu benim çok hoşuma gidiyor. Savunma karakteri olan bir takımız. Mücadeleye bu şekilde devam ediyoruz.”

“Rakibin Çarpmak İstemeyeceği Kaya Gibiyiz”

Sezon içinde sakatlıklardan çok etkilendiklerini belirten deneyimli çalıştırıcı, takımın savunma karakterinden ötürü oldukça memnun olduğunu şu sözlerle açıkladı:

“Savunma açısından kesinlikle memnunum ama unutmamak gerek ki bu süreçte çok önemli eksiklerimiz var. Taktiksel olarak savunma açısından karakterimizi gösterecek kişilerden biri de Danilo. Sanırım sadece 1 ya da 2 maç oynamış oldu. Onun dışında Dyshawn da 1 aya yakın bir süre yoktu. Takımın o karakterini öne çıkarabilecek oyuncularımızdı. Eksiklerini yaşadık ama diğer oyuncularımızla bunu başarabildik. Çok detay gerekiyor, çalışmak gerekiyor. Takımın kimyasının oluşması için zaman gerekti. Ama şu an çok sert bir taş gibi olduğumuzu düşünüyorum. Rakibin çarpmak istemeyeceği sertlikte bir kaya gibi.”

“Bazı Şeyleri Yeni Oturtuyoruz”

Sezon içinde oyunlarının gelişimiyle ilgili konuşan koç Djordjevic şunları aktardı:

“Hücum, oyunumuzun biraz daha akıcı olmasını sağlıyor. Daha fazla silahımız oluyor elimizde maçlar esasında. Sezon başındaki ve şu andaki rakamların da belli sebepleri var, sakatlıklar gibi. Sezon başında oynadığınız takımlar oturmuş takımlar. Uzun süre birlikte çalışan ve aynı antrenörü olan takımlar. Onların da öyle avantajları olabiliyor, bunları hafife almamak gerek.”

“Adım adım her gün çalışarak daha güçlü bir takım olmaya devam ediyoruz. Sakatlıklardan dolayı herkese şans vermeye çalışıyoruz. Rotasyonu da kısalttık, başta yapamamıştık. Herkesin katkısı çok önemli ve gün geçtikçe daha da iyi oluyor. Bizim en iyi dostumuz zaman, her gün daha da iyi olabilmek için. Aslında bir nokta daha var. Hücum açısından bizim için çok önemli bir oyuncusuz başladık. Geçen sezondan kalan bir sakatlığı vardı Guduric’in. Hala da kendini en iyi formda bulmaya çalışıyor. Diğer yandan Şehmus transferi de sahada bize çok farklı bir yön getirdi. Derin analiz yapmak için çok erken, bazı şeyler yeni oturuyor.”

Fenerbahçe Spor Kulübü