Aleksandar Djordjevic: “Maçın Ritmini Kontrol Etmeliyiz”

Aleksandar Djordjevic: “Maçın Ritmini Kontrol Etmeliyiz”

11 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in üçüncü haftasında deplasmanda ALBA Berlin ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Dyshawn Pierre açıklamalarda bulundu.

ALBA Berlin’in zorlu bir rakip olduğunu kaydeden Djordjevic, maçın anahtarının momentumu kontrol etmekten geçtiğini şu şekilde dile getirdi:

“EuroLeague’de tüm deplasman maçları zordur, Alba Berlin karşılaşması da bunlardan biri. Rakibimiz, yüksek tempo basketbol oynayan ve hızlı hücumlarda çok etkili bir takım. Topu çok iyi paylaşıyorlar ve sahayı çok iyi koşan isimlere sahipler. Ana yaratıcıları sadece guardları değil, Luke Sikma’dan da bu katkıyı alabiliyorlar ve buna konsantre olmamız gerekiyor. Kendi gücümüzün farkında olmalı ve aynı zamanda savunmada rakibimizin artılarına odaklanarak onları durdurmalıyız. Maçın ritmini kontrol etmeli ve ribauntlarda bize üstünlük sağlamalarına izin vermemeliyiz.”

Rakip karşısında maça 40 dakika boyunca odaklanmaları gerektiğini kaydeden Dyshawn Pierre ise şunları söyledi:

“Zorlu bir deplasman mücadelesine çıkacağız. 40 dakika boyunca odaklanmalıyız. Rakibimiz yüksek tempoda basketbol oynuyor, bu nedenle geçiş hücumlarına çok dikkat etmeliyiz. Teknik ekibimizin planına sadık kalmalıyız. Maça en iyi şekilde hazırlanacak ve sert bir mücadele ortaya koyacağız.”

Fenerbahçe.org