Aleksandar Djordjevic, Olympiakos Mağlubiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Aleksandar Djordjevic, Olympiakos Mağlubiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

28 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in yedinci haftasında deplasmanda Olympiakos’a son topta 67-65 kaybeden Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic, maçın ardından kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu:

“Taş aslında bir yumrukla kırılmıyor, aslında o taşa daha da vurmaya devam etmemiz gerekiyor. Savaşmamız gerekiyordu ve savaştık. Çok mücadele ettik. Kazansak gerçekten çok hak ettiğimiz bir maç olacaktı. Olympiakos’u da tabii ki tebrik ediyorum. Onlar da çok iyi ritimdeler. Biz de zorlu bir süreçteyiz. Sürekli deplasmandayız, maçları hep dışarıda oynuyoruz. Ve son birkaç maçımızı hep ya tek sayıyla ya da son topla kaybetmiş olduk. Belki Polonara kaçırmasaydı o maçı döndüren atış olacaktı. Kendisi de pişmanlık duyuyor olabilir ama bunlar olabiliyor.

“Başta hatalarımız vardı ve çok agresif başlamadık. Ama savunma hatalarını aza indirdiğimiz zaman agresif olup, öne geçmeye başladık. Aynı şekilde devam etmemiz gerekiyor. Başımız dik ve en önemlisi de taraftarımızın desteğinin aynı şekilde devam etmesini istiyoruz. Onların gücünü arkamızda her zaman hissediyoruz. Özellikle Gaziantep maçında inşallah yanımızda olurlar.”

“Her maçtan sonra özellikle Barcelona maçından sonra da söyledim; karakterin, kişiliğe ve hayata geçmesini gösteriyorlar. Çünkü kolay bir şey değil ve gerçekten bir galibiyete ihtiyacımız var ki biz de mutlu olalım, aynı şekilde savaşmaya devam edebilelim. Oyuncularım bunu hak ediyor.”

Fenerbahçe Spor Kulübü