Aleksandar Djordjevic ve Şehmus Hazer CSKA Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Aleksandar Djordjevic ve Şehmus Hazer CSKA Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

3 Kasım 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in sekizinci haftasında deplasmanda CSKA Moskova ile yarın deplasmanda karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Şehmus Hazer açıklamalarda bulundu.

Aleksandar Djordjevic’in açıklamaları şu şekildeydi:

“EuroLeague’de yeni bir deplasman maçına çıkıyoruz. Sezonun ilk bölümünde fikstürümüz oldukça zorlu ve karşımızda en iyi takımlardan biri olacak. Bu maça hazırız. Mental ve fiziksel olarak gücümüzü toparlıyoruz. CSKA’nın oyununu üst seviyeye çıkaran önemli isimleri var. Will Clyburn bunlardan birisi ve onunla eşleşebilecek oyuncularımızdan biri olan Dyshawn Pierre’nin sakatlığı nedeniyle oynayamayacak, bu nedenle diğer oyuncularımızdan katkı alacağız.”

“Öte yandan Shengelia’nın iyileştiğini biliyoruz ve bu da onlara güç ve rotasyonda derinlik katacak. Kenneth Faried’i kadrolarına kattılar ve o da parkeye enerji getirebilen bir isim. CSKA bizim büyük saygı duyduğumuz bir takım. Ama biz de galibiyet arıyoruz ve oraya mücadele etmeye hazır yüzümüzle ve bu sezon ortaya koyduğumuz savaşçı karakterle gideceğiz. Son anlarda kaybettiğimiz birçok yakın maçtan sonra deplasmanda iyi bir galibiyete ihtiyacımız var. Ne yazık ki bunlar yaşandı ancak biz motivasyonumuzu ve takım ruhumuzu ilk günkü gibi yüksek tutmayı başardık. Bu, oyuncularımın çok özel bir yanı, çünkü bu tip durumlarda bunu yapabilmek hiç de kolay değildir.”

“Gelişim sürecimiz devam ediyor ve yolumuzda yürümeye devam ediyoruz. Bu maçta da mücadelemizin tamamını vererek Fenerbahçe için çok istediğimiz galibiyeti almaya çalışacağız.”

CSKA karşısında kazanmak için oyunun her iki tarafında da iyi oynamaları gerektiğini dile getiren Şehmus Hazer ise şunları dile getirdi:

“Rusya’da zorlu bir deplasman maçına çıkacağız. CSKA çok iyi ve tecrübeli bir ekip. Onlara karşı yüksek enerjiyle ve savunma sertliğiyle oynamamız gerektiğini biliyoruz. Her pozisyonda çok yetenekli isimleri var ve onları durdurabilmek için son maçlardaki savunma performansımızı tekrar etmemiz gerekiyor.”

“İyi oynadığımız ancak son toplarda istediğimizi alamadığımız birçok maç oynadık. Rusya’da en iyi mücadelemizi sergilemek ve bu kez istediğimiz sonucu alarak evimize dönmek istiyoruz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü