Aleksandar Djordjevic ve Tarık Biberovic AS Monaco Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Aleksandar Djordjevic ve Tarık Biberovic AS Monaco Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

24 Şubat 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in 27. haftasında yarın deplasmanda Fransız temsilcisi AS Monaco’ya konuk olacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Tarık Biberovic kulübün resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Maçı kazanmak için her oyuncudan katkı almaları gerektiğini vurgulayan Sırp antrenör şunları dile getirdi:

“Çok özel bir yolculuk ve maç olacak. Sertliğe ve yüksek tempoya hazır olmamız gereken bir karşılaşma bekliyorum. Maçın ritmini kontrol etmeli ve onların fiziksel oyununa cevap verebilmeliyiz. Elbette maçın en önemli anahtarlarından biri ribauntları kontrol edebilmek olacak. Rakibimizde bireysel anlamda çok yetenekli isimler var ve Mike James bunların başında geliyor.”

“Son oynadıkları UNICS Kazan maçında da neler yapabildiğini bir kez daha kanıtladı. Özellikle zor anlarda sorumluluk alıyor ve liderliğiyle ön plana çıkıyor. Savunma performansımızı normalin de üstüne çıkarabilmemiz gerekiyor. Oyuncularımdan bu maçın önemini ve içinde bulunduğumuz durumun anlamını kavrayarak, her zaman olduğu gibi sonuna dek mücadele etmelerini bekliyorum. Bazı oyuncularımız takıma döndü ve idmanların bir kısmına katıldı. Maç gününde hangi isimlerin bize birkaç dakika da olsa katkı sağlayabileceğini göreceğiz. Bu karşılaşmayı kazanabilmek için her oyuncumuzdan gelecek katkı bizim için önemli olacaktır.”

Önlerinde zorlu bir fikstür bulunduğuna dikkat çeken Tarık Biberovic ise Monaco maçı öncesi görüşlerini şu şekilde paylaştı:

“Önümüzdeki bir ay içerisinde birçok karşılaşmaya çıkacağız ve bunların her biri çok önemli maçlar olacak. Bu seriye cuma günü, play-off hedefi olan bir başka takımla başlıyoruz. 40 dakika boyunca çok zorlu ve yüksek enerjili bir karşılaşma olacak. Onların hücumdaki kozlarını, özellikle de geçiş hücumlarındaki etkinliğini durdurabilmemiz gerekiyor. Hücumda da her zaman olduğu gibi dengeli ve sakin oynayarak en doğru opsiyonu bulabilmeliyiz. Ve elbette kazanmak için 40 dakika boyunca sert ve akıllı oynamaya ihtiyacımız olacak.”

Fenerbahçe Spor Kulübü