Aleksandar Djordjevic, Zalgiris Kaunas Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Aleksandar Djordjevic, Zalgiris Kaunas Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

18 Kasım 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in on birinci haftasında yarın Litvanya deplasmanında Zalgiris Kaunas ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Achille Polonara açıklamalarda bulundu.

Zalgiris Kaunas maçının önemine vurgu yapan koç Djordjevic, karşılaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

“En zorlu atmosferlerden birinde, tam da Zalgiris ilk maçını kazanmanın bir yolunu bulmuşken zorlu bir maça çıkacağız. Dolu salonda çok iyi bir atmosfer olacağından eminim. Bu maçı dört gözle bekliyoruz. Birçok küçük detayda daha iyi olmalıyız. İstediklerimizi yapabilmeli, organize olabilmeli, şutlarda, savunmada daha az hata yapabilmeli ve her zaman olduğu gibi beraber mücadele etmeliyiz. Takım ruhunu yukarıda tutmalıyız. Bu küçük detayları düzeltmek istiyoruz çünkü maçın karar vericileri o detaylar oluyor. Beraber hareket etmemiz şart. Bu maçı sezonun en önemli maçlarından birisi olarak görüyoruz.”

Oyunculardan Achille Polonara ise Zalgiris karşısında kazanmak için dikkatli olmaları gerektiğine vurgu yaparak maçla ilgili şunları dile getirdi:

“Yarın çok iyi bir takımla karşılaşacağız. Sadece bir kez kazanmış olsalar da evlerinde kendilerini çok destekleyen bir kalabalıkla ve kadrolarında gerçekten iyi oyuncularla oynayacaklar. Zoran Dragic gibi tecrübeli ve onlara yardımcı olabilecek bir oyuncuyu da kadrolarına kattılar. Çok zor bir maç olacak. Bu maçı kazanmak istiyorsak çok dikkatli oynamamız lazım.”

Fenerbahçe Spor Kulübü