Alen Smailagic: “Her Takımı Yenmek İstiyoruz”

Alen Smailagic: “Her Takımı Yenmek İstiyoruz”

1 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçen sezon efsane teknik adam Zeljko Obradovic yönetiminde 7Days EuroCup ve Adriyatik Ligi’nde beklentileri karşılayamayan Partizan, Rus takımlarının EuroLeague’den ihraç edilmesinin ardından önümüzdeki sezon Turkish Airlines EuroLeague’e katılmaya hak kazandı.

Yaz döneminde kadrosuna Danet Exum, Ioannis Papapetru gibi tecrübeli isimler katan Partizan, 7 yıllık aranın ardından yeniden EuroLeague sahnesine çıkacak.

Takımın 21 yaşındaki forvetlerinde Alen Smailagic, Mozzart Sport’a verdiği demeçte Partizan’ın EuroLeague’deki şansını değerlendirdi.

Geçtiğimiz sezon sonunda sakatlık yaşayan Alen Smailagic, sakatlığı hakkında şunları dile getirdi:

“Üç hafta önce antrenmana başladım. Ameliyattan sonra doktordan yeşil ışık aldım ve bu, mümkün olduğunca sıkı çalışmaya başlayabileceğimin bir işaretiydi. Hazırlık kampına ve sezona mümkün olduğunca hazır olmak istiyorum ve sakatlıkların bizi atlatmasının tek yolu bu.”

Gelecek sezon takımın hedeflerinden bahsederken iddialı açıklamalarda bulunan Sırp forvet, sözlerine şöyle devam etti:

“Sürpriz yapmak üzereyiz! Haydi bu sezon bir patlama yapalım. Mütevazı olmayalım…Son dördü hedeflemek ya da hepsini kazanmak istiyoruz. Herkesi yenmeyi hedefliyoruz, her maçta tabii ki bazen kötü bir oyun olur, bazen daha iyi bir oyun olur ama Zeljko Obradovic hakkında hiçbir şüphem yok. Obradovic uzun süredir bu işin içinde, bizi her konuda eğitebilir. Oyuncu seçimi ve takım konusunda hiçbir şüphem yok, onun ne yaptığını çok iyi biliyorum.”

Basketnews