Alperen, 13 Maç Sonra Gelen Wolves Galibiyetinin Ardından Konuştu

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Houston Rockets konuk ettiği Minnesota Timberwolves’u 119-114’lük skorla geçerek 13 maçlık galibiyet hasretine son vermişti.

Temsilcimiz Alperen Şengün de 35 dakika sahada kaldığı karşılaşmada 21 sayı, 7 ribaund, 7 asist ile galibiyete önemli katkı veren isimlerden biri olmuştu.

Maçın ardından basının karşısına çıkan milli oyuncu şu ifadeleri kullandı:

Sonunda kazandık. Maç boyunca çok iyi oynadık. Her top için savaştık. Şu anda iyi hissediyorum. Maçın sonunda saçma sapan top kayıpları yaptım. Önceden de söyledim, üç çeyrek iyi oynayıp son çeyrek bencil oynuyorduk. Bugün ise bütün maç aynıydık, topu paylaştık, kimse bencil oynamadı, herkes takım arkadaşları için oynadı. Maçın anahtarı bence buydu.

Son maçlarda üçlük denemelerini azaltan ve isabet oranını yukarı çekmeye başlayan Alperen açıklamalarına şöyle devam etti:

Şu anda özgüvenim yerinde, takım bana güveniyor. Topu bana veriyorlar, ben de iyi hissediyorum. Şu anda üçlüğüm üzerine çalışıyorum. Bu konuda iyi hissediyorum.

42 sayıyla mçaın en skorer ismi olan Green ile bağlantısına da şu şekilde değindi:

Şu anda beraber çok iyi oynuyoruz. O beni tanıyor, ben onu tanıyorum. Maç içinde çok fazla iletişim kuruyoruz. Birbirimize yardımcı oluyoruz. Gelecekte daha da iyi olacağız.