Amath M’Baye AS Monaco’nun Hedefinde

Amath M’Baye AS Monaco’nun Hedefinde

2 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLegue takımlarından AS Monaco önümüzdeki sezon bütçesini yükseltip EuroLegaue’de daha iddialı olmak istiyor. Bu doğrultuda önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına hız veren kulüp, Pınar Karşıyaka’nın Fransız oyuncusu Amath M’Baye’yi gündemine aldı.

Fransız basınında yer alan habere göre, bu sezon EuroLeague’de final four mücadelesi veren AS Monaco önümüzdeki Fransa Betlic Pro A’da yerli oyuncu arayışı içinde. Bu sebeple 2.06’lık Amath M’Baye’yi gözlerine kestirmiş durumdalar.

32 yaşındaki Fransız milli oyuncu 2019 sezonundan bu yana Basketbol Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka formasını terletiyor. Kariyerinde daha önce 2017-18’de Olimpia Milano ve 2018-19 sezonunda Virtus Bologna formalarını da terleten kanat oyuncusu Bologna ile 2019 sezonun FIBA Şampiyonlar Ligi’ni kazanmıştı.

Milano’da oynadığı dönemden EuroLeague tecrübesi de bulunan Amath M’Baye bu sezon Pınar Karşıyaka formasıyla BSL’de 15.4 sayı, 4.3 ribaunt ve 1.9 asist üretirken maç başına 30 dakika süre buldu. Pınar Karşıyaka normal sezonun bitimine bir hafta kala ING Basketbol Süper Ligi’nde üçüncü sırada yer alıyor. Fransız kanat oyuncusunun kulübüyle olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek.