Anadolu Efes, Chris Singleton ile Yolları Ayırdı

Anadolu Efes, Chris Singleton ile Yolları Ayırdı

12 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Üst üste iki kez Turkish Airlines EuroLeague’de mutlu sona ulaşan Anadolu Efes, üç sezondur takımda yer alan ve kazanılan iki şampiyonlukta özellikle savunma ve ribaunt katkısıyla önemli rol oynayan Amerikalı forvet Chris Singleton ile yolları ayırdı.

Kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamayla Singleton’a verdiği hizmetler için teşekkür edilirken, bundan sonraki kariyerinde başarı dilekleri sunuldu.

32 yaşındaki Chris Singleton, 2011 NBA draftinde on sekizinci sıradan seçilerek NBA kariyerinde Washington Wizards ile 3 sezonda 148 maça çıktı ve 4.1 sayı, 3.2 ribaunt ortalamaları yakaladı. Ardından kariyerine Avrupa’da devam etme kararı alan ABD’li uzun forvet, 2019 yazında Anadolu Efes’e katılmadan önce Lokomotif Kuban, Panathinaikos ve Barcelona formalarını terletmişti.

EuroLeague kariyerinde geçirdiği 7 sezonda dört farklı takımla 238 maça çıkan Singleton, bu karşılaşmalarda 8.0 sayı, 4.5 ribaunt, 0.9 asist ve 1.0 top çalma ortalamaları yakaladı.

Anadolu Efes ile iki kez üst üste EuroLeague şampiyonluğu yaşayan Chris Singleton Belgrad’da Real Madrid karşısında kazanılan son şampiyonlukta son çeyrekte yaptığı savunma ve ribaunt katkısıyla önemli rol oynamıştı.