Anadolu Efes Kupaya Veda Etti

Anadolu Efes Kupaya Veda Etti

12 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda çeyrek final heyecanı dün akşam Anadolu Efes ve Darüşşafa Tekfen ekipleri arasında yaşandı. Çeyrek finalin ilk müsabakası 81-71 skorla sona erdi. Kazanan ise Darüşşafaka Tekfen ekibi oldu.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda çeyrek final heyecanı başladı. İlk müsabaka ise Anadolu Efes ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında yaşandı. Mücadeleden galip ayrılan ise 81-71 skorla Darüşşafaka Tekfen takımı oldu.

Almış olduğu yenilgi ile kupaya veda eden isim, Anadolu Efes oldu. Volkswagen Arena Spor Salonu’nda oynanan oyunda, yönetim kadrosunda hakem Erşan Kartal, hakem Kaan Büyükçil ve hakem Osman Sinan İşgüder görevli idi.

Maç Kadroları

Anadolu Efes takımının maç kadrosunda Larkin, Buğrahan Tuncer, Simon, Singleton, Pleiss, Beaubois, Doğuş Balbay, Sertaç Şanlı, Tolga Geçim ve Yiğitcan Saybir forma giydi. Ekibin skorer ismi ise 22 sayı ise Simon oldu.

Mücadelenin galip ekibi Darüşşafaka Tekfen’de ise parkede forma giyenler, Browne, Sinan Güler, Erkan Veyseloğlu, Jones, Hamilton, Doğuş Özdemiroğlu, Berk Demir, Colson, Mahir Ağva ve Kartal Özmızrak olurken, en fazla basketi atan ise 22 sayı ile Browne idi.