Anadolu Efes, Play-Off Serisinin İlk Maçında Real Madrid’i Konuk Ediyor

Anadolu Efes, Play-Off Serisinin İlk Maçında Real Madrid’i Konuk Ediyor

20 Nisan 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague play-off serisi ilk maçında temsilcimiz Anadolu Efes, İspanyol ekibi Real Madrid‘i Sinan Erdem’de konuk ediyor.

20 Nisan Salı günü saat 20:00’de oynanacak ve beIN Sports Haber ekranlarından şifresiz olarak yayınlanacak karşılaşmayı Sreten Radovic, Sasa Pukl, Tomasz Trawicki hakem üçlüsü yönetecek.

Bilindiği gibi Anadolu Efes, Euroleague’de normal sezonu üçüncü sırada tamamlamış ve ligi altıncı sırada tamamlayan Real Madrid ile oynayacağı play-off serisinde ev sahibi olma avantajını eline almıştı.

Avrupa arenasındaki 721. maçına çıkacak olan temsilcimiz, bugüne kadar Avrupa kupalarında oynadığı 720 karşılaşmada 410 galibiyet ve 310 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 56,9) aldı.

2001-02 sezonundan itibaren katıldığı Turkish Airlines Euroleague’de ise 473. maçına çıkacak olan Anadolu Efes, bu kupada bugüne kadar oynadığı 472 karşılaşmada 253 galibiyet ve 219 yenilgi (galibiyet yüzdesi: % 53,6) elde etti.

Anadolu Efes ile Real Madrid, Avrupa kupalarında bugüne kadar 34 kez karşılaşırken, takımımız 10 galibiyet ve 24 mağlubiyet elde etti. İki ekip arasında FIBA organizasyonlarında oynanan iki maçta takımımız bir galibiyet ve bir mağlubiyet elde ederken, Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 32 karşılaşmada takımımız dokuz galibiyet ve 23 mağlubiyet elde etti.

Üç galibiyete ulaşan takımın adını Final Four’a yazdıracağı serinin ikinci karşılaşması 22 Nisan Perşembe günü yine Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

Kaynak: Anadolu Efes Spor Kulübü