Anadolu Efes, TBL 2. Lig Ekiplerinden İstanbul Anka Sporla İşbirliğine Gitti

Anadolu Efes, TBL 2. Lig Ekiplerinden İstanbul Anka Sporla İşbirliğine Gitti

12 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Art arda iki sezon Turkish Airlines EuroLeague’i kazanan, ING Basketbol Süper Ligi’nin güçlü ekiplerinden Anadolu Efes, TBL 2. Lig takımlarından İstanbul Anka Spor ile iş birliğine gitti.

Anadolu Efes ile Anka Spor arasında yapılan anlaşmayla, lacivert beyazlıların kadrosunda yer alan genç oyuncular TBL 2. Ligi’nde Anka Spor formasıyla mücadele edecek. Bu sayede genç oyuncuların gelişimine katkı sağlanması ve TBL 2. Ligi’nde tecrübe kazanmaları hedefleniyor.

Ayrıca bu sayede daha çok genç oyuncunun ülke basketboluna kazandırılması hedefleniyor.

Anadolu Efes Spor Kulübü’nden yapılan açıklamayla konu hakkında şu bilgiler paylaşıldı:

“Alt yapı organizasyonuna verdiği önemle çok sayıda genç yeteneği Türk basketboluna kazandıran Anadolu Efes Spor Kulübü, Genç Takım oyuncularının gelişimine katkı sağlamak hedefiyle İstanbul ANKA Spor ile anlamlı bir iş birliğine imza atıyor.

Basketbol Gençler Ligi kadromuzda yer alan oyuncularımız, yapılan bu iş birliği sayesinde aynı zamanda Türkiye Basketbol 2. Ligi’nde İstanbul ANKA Spor formasıyla da mücadele edebilecek. Bu sayede genç sporcularımız, daha fazla maç tecrübesi kazanma fırsatı bulacak.

Altyapıdaki başarısını aldığı kupalarla taçlandıran kulübümüz, daha fazla genç sporcunun basketbol ekosistemine katılması için projelerine devam edecek.”

Anadolu Efes Spor Kulübü