Anadolu Efes

Anadolu Efes Ve Maccabi FOX Ekiplerinin Kıran Kırana Mücadelesi 77-75 Skor İle Sona Erdi

Posted by

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi heyecanında 27’inci hafta müsabakası için Anadolu Efes ve Maccabi FOX ekipleri karşı karşıya geldi. Mücadele sonucunda 77-75’lik skor elde edildi. Kazanan ise İsrail temsilcisi oldu.

 

THY Avrupa Ligi’nin 27’inci hafta mücadelesi için Anadolu Efes ve Maccabi FOX ekipleri kıran kırana bir mücadeleye imza attılar. Müsabaka 77-75 skorla sona erdi. Kazanan ise 2 sayı fark ile İsrail temsilci ekibi oldu.

 

Maçın ilk dakikalarında şutları iyi değerlendiremeyen ve ribauntlar karşısında etkisiz performans gösteren Türkiye temsilcisi, müsabakanın ilk periyodunun geride kalan 3 dakikasında 19-4 sayı ile geriden geldi. Periyodun bitiminde de 21-11 skorla sayı farkını açan FOX ekibi, ikinci yarıya da bu sayı ile üstün başladı. Fakat Anadolu Efes ekibi, maçın ikinci çeyreğinde daha etkili bir oyun sergileyerek, ilk yarıyı 42-36 skorla ile üstün tamamladı. Soyunma odasına önde giren ekip, üçüncü çeyrekte de yine üstünlüğünü korumayı başardı ve üçüncü periyodu da 59-57 skorla önde tamamlamayı başardı.

 

Son Saniyede Atılan Basket Durumu Değiştirdi

 

İkinci periyodun ardından üstün bir performans sergileyen Türkiye temsilcisi, oyunun son periyodunda da üstün bir performans göstermiş olsa da, maç sonuna 9,6 saniye kala son anda İsrail temsilcisinin atmış olduğu basket ile, müsabakadan 77-75 skor farkı ile mağlup ayrıldı.