Anadolu Efes’in Rakibi Güçlü Real Madrid

Anadolu Efes’in Rakibi Güçlü Real Madrid

29 Aralık 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague 17. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes‘in konuğu güçlü İspanyol ekibi Real Madrid olacak.

29 Aralık Salı günü saat 20:30’da başlayacak ve beIN Sports 3 ekranlarından canlı olarak yayınlanacak karşılaşmayı Luigi Lamonica, Matej Boltauzer, Fernando Rocha hakem üçlüsü yönetecek.

Anadolu Efes ile Real Madrid, Avrupa kupalarında bugüne kadar 32 kez karşılaşırken, takımımız dokuz galibiyet ve 23 mağlubiyet elde etti. İki ekip arasında FIBA organizasyonlarında oynanan iki maçta takımımız bir galibiyet ve bir mağlubiyet elde ederken, Turkish Airlines Euroleague’de iki takım arasında oynanan 30 karşılaşmada takımımız sekiz galibiyet ve 22 mağlubiyet elde etti.

Turkish Airlines Euroleague’in 16. haftasında Anadolu Efes, İspanya’nın FC Barcelona takımını Sinan Erdem Spor Salonu’nda 86-79 mağlup etmiş, Real Madrid ise Almanya’nın Alba Berlin takımını evinde 91-62 yenmişti. Euroleague’de 16. haftanın ardından Anadolu Efes sekiz galibiyet ve sekiz mağlubiyet ile dokuzuncu sırada, Real Madrid ise 11 galibiyet ve beş mağlubiyet ile üçüncü sırada yer alıyor.