AS Monaco, Gelecek Sezon İçin Bütçesini Arttırmayı Hedefliyor

AS Monaco, Gelecek Sezon İçin Bütçesini Arttırmayı Hedefliyor

24 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Pire’de ilham verici basketbol oynayıp, Yunan devi Olympiakos’a karşı playoff serisini eşitleyen AS Monaco, evinde oynanacak iki maç öncesi saha avantajını ele geçirdi.

Fransız temsilcisi, Turkish Airlines EuroLeague’de geçirdiği ilk sezonda play-off yapmayı başaran ilk takım oldu. Bu sezon resmi olarak açıklanan takım bütçesi, Fransız lig yönetmeliğine göre, toplam 13,5 milyon Euro. Bunun yarısı, tam olarak 6,7 milyon euro, oyuncuların net maaşları. Bu bütçenin, sezon başlamadan hemen önce geç eklenen Mike James’in sözleşmesini büyük ihtimalle içermiyor.

Ancak kulübün bütçesinin önümüzdeki sezon yükselmesi bekleniyor. Rusya doğumlu başkan Alexey Fedorychev ve Ukraynalı Spor Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sergey Dyadechko ikilisi, Monaco’yu EuroLeague’in en yüksek bütçeli takımlarından biri haline getirmeye kararlı. Önümüzdeki sezon, vergiler dahil, sadece maaşlar için 18 milyon avroya fırlayacak bir bütçe hedefliyorlar.

Bu kararın Olympiakos’a karşı playoff serisinde bundan sonra ne olursa olsun, geçerli olduğu aktarıldı. Eğer başkan bütçeyi beklenilen seviyeye yükseltirse, Monaco gelecek sezon için daha iddialı bir kadro kurabilir.

Bu noktada, Monaco’nun dünyanın yaşanabilecek en iyi yerlerinden biri olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. Avrupa’nın iyi oyuncularını, benzersiz bir yaşam tarzının tadını çıkarma ve aynı zamanda en üst düzeyde rekabet etme seçeneği cezbedecektir.

Kaynak: Eurohoops