Ataman: “Eksik Oynama Konusunda Geçen Yıldan Deneyimliyiz.”

Ataman: “Eksik Oynama Konusunda Geçen Yıldan Deneyimliyiz.”

14 Kasım 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague 8. hafta mücadelesinde temsilcimiz Anadolu Efes, konuk olduğu Panathinaikos’u önemli eksiklerine rağmen 77-80’lik skorla geçmeyi başardı.

Anadolu Efes‘in tecrübeli koçu Ergin Ataman da bu eksiklere vurgu yaparak karşılaşma sonrası şu açıklamaları yaptı:

Bence Doğuş Balbay oyuna girdikten savunmamızı geliştirdik. Başlangıçta savunmada ikili oyunlarda ve özellikle de Papapetrou’nun savunmasında sıkıntı yaşadık. Sayılar buldu fakat Doğuş Balbay‘ın oyuna girmesiyle guardlara baskı yaparak oyuna döndük. Hücumda Larkin ve Beaubois yoktu. İki ana hücum oyuncumuz. Özellikle driplingler konusunda ana oyuncularımız.

Micic bugün harika bir iş çıkardı. Üç uzunumuz vardı. Dunston ve Sertaç Şanlı da yokken rotasyon yapmaya çalıştık. Fakat iki 4 numara ile oynadık, Singleton ve Moerman. Neticede bizim için üç ana oyuncumuz yokken bu sahada Panathinaikos karşısında kazanmak bizim için çok önemli. Ayrıca 14 yıl sonra ilk galibiyetimiz olduğunu söylediler. Oyuncularıma tebrikler.

Eksik oynamak konusunda geçen yıldan deneyimliyiz. Geçen yıl da önemli oyuncularımız sezon içerisinde oynayamadılar fakat harika, belki de EuroLeague’in en iyi galibiyet oranlarından birini aldık. Deneyimliyiz ve zihinsel olarak asla pes etmiyoruz. Bu da önemli. Elbette Larkin, Beaubois ve Dunston ile oynamak daha kolay ama onlar yokken de zihinsel olarak çok güçlü oyunculara sahibiz.

beIN Spors