Barcelona Ekonomik Şartlar Yüzünden Basketbol Bütçesinde Kesintiye Gidiyor

Geçtiğimiz iki sezon Turkish Airlines EuroLeague’de final four oynama başarısı gösteren İspanyol devi Barcelona, zorlu ekonomik koşullar yüzünden basketbol bütçesinde kesintiye gitmeye hazırlanıyor.

İspanyol haber sitesi RAC’in raporuna göre Katalan kulübü, önümüzdeki üç sezon amatör branşların bütçesinde toplamda 15 milyon avroluk kesintiye gidecek.

Yöneticiler, kulübün bu branşlarda rekabetçi düzeyi koruması için bütçeyi kademeli olarak azaltmayı planlıyor. İlgili haberde bu kesintiden en çok basketbol branşının etkileneceği belirtildi. Katalan kulübünün bu sezon oyuncu ve teknik ekip için bütçesi yaklaşık 36 milyon avroydu.

Geçtiğimiz sezon EuroLeague final fourunda yarı finalde Real Madrid’e elenen Barcelona, basketbol branşından yaklaşık 30 milyon avro zarar ettiğini açıklamıştı. Kulüp son üç sezonda ise yaklaşık 115 milyon avroluk zarar açıkladı.

Bütçe indirimin başta seyahat ve konaklama olmak üzere organizasyonun her alanında uygulanacağı belirtildi.

Barcelona, Turkish Airlines EuroLeague’in sekizinci haftasın yarın Sinan Erdem’de Anadolu Efes ile karşılaşacak. Katalan devi yedi maç sonunda topladığı 5 galibiyetle üçüncü sırada bulunuyor.