Barcelona Yönetimi, Heurtel İçin Oyuncularla Anket Yaptı

Barcelona Yönetimi, Heurtel İçin Oyuncularla Anket Yaptı

25 Aralık 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

FC Barcelona ve Thomas Heurtel ilişkisinde ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor!

Bildiğiniz gibi koç Saras’ın tercihiyle Fransız oyuncunun son maçlarda dakikaları ve rolü iyice azalmış, oyuncuya artık planlar içinde yer almadığı net olarak belirtimişti, mesaj verilmişti.

Bu mesajı alan Heurtel ve menajeri de Barça yönetimine temsilcilmiz Fenerbahçe ile görüşmelere başladıklarını belirtmişlerdi ama sonrasında asıl görüşmelerin Katalan ekibinin ezeli rakibi Real Madrid ile yapıldığı ortaya çıktı. Hatta taraflar sözleşme detayları üzerinde de el sıkışmıştı; Heurtel’in fesih bedeli olarak Barça’dan alacağı 1.2 milyon euro’nun üstüne Real’in bu sezon için 500 daha ekleyeceği ve sözleşmenin 2.5 yıllık olacağı İspanyol basınına sızmıştı.

Bu gelişmelerin ardından da Barça yönetimi radikal bir karar almış ve Anadolu Efes deplasmanı dönüşünde kafilenin İstanbul’dan Barcelona’ya hareket edeceği takım uçağına Heurtel alınmamıştı.

Barça’nın verdiği bu aşırı cezanın ardından Heurtel’in antrenmanlara çıkmayacağı çıksa da A takımla çalışamayacağı ortaya çıkmıştı. Ama bu konuda da ilginç bir gelişme yaşandı. Yönetim A takımda yer alan diğer oyunculara Heurtel’i takımda görmek isteyip istemediklerine dair bir anket yaptı ve 13 oyuncunun tamamı anketi “Evet” şeklinde yanıtladı.

Ancak diğer taraftan koç Saras ve GM Rodriguez oyuncuya bonservisinin verilerek İspanya dışındaki bir takıma gitmesinden yana. Eğer bu durum gerçekleşmezse de büyük olasılıkla Fransız guard sezonu Barcelona B takımında tamamlayacak ama maçlara çıkmayacak, sadece antrenman yapacak.