Basketbolda Yeni Dönem: Kulüpler Birliği Kuruluyor

Basketbolda Yeni Dönem: Kulüpler Birliği Kuruluyor

5 Aralık 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden takımlar için yeni bir dönem başlayabilir. Geçtiğimiz hafta Galatasaray, Fenerbahçe, Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka ve Beşiktaş kulüplerinin yetkilileri bir araya gelerek bir toplantı düzenledi.

Fanatik gazetesi ve basket faul sitesinde yer alan habere göre, Fenerbahçe, Galatasaray, Anadolu Efes ve Pınar Karşıyaka kulüplerinin başkanları yanı sıra Beşiktaş kulübünün basketbol şubesinden sorumlu yöneticisi Umut Şenol’un katıldığı zirvede kulüpler birliğinin kurulmasına karar verildi.

Düzenlenen toplantıda, futbolda olduğu gibi kulüpler birliğinin kurulmasına karar verildi. Toplantıda ayrıca TV yayın hakları, vergi iadeleri, gelirlerin arttırılması gibi konular istişare edildi.

Fanatik’te yer alan habere göre ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden 16 takımın temsilcileri Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda bir araya gelerek kulüplerin sorunları ve önümüzdeki dönemde izlenecek yol haritası üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Kulüplerin genel menajerlerinin önümüzdeki günlerde bir araya gelerek kulüpler birliğinin prensipleri ve tüzüğünün taslağını hazırlayacakları dile getirildi. Birliğin başkanlığı için düşünülen isimse Pınar Karşıyaka Kulübü’nün başkanı Turgay Büyükkarcı.