Beşiktaş Sampo Sigorta

Beşiktaş Sampo Sigorta Avrupa’da Galip Geldi

Posted by

 

Beşiktaş Sampo Sigorta FIBA Şampiyonlar ligi 10.hafta maçında sahadan galip ayrıldı. Siyah beyazlı takım kendi evinde ağırladığı Alman temsilcisi Telekom Baskets Bonn’u 80-76’lık skorla yenerek sahadan galibiyetle ayrıldı. Maça iki tarafta oldukça atak bir şekilde başlayıp, karşılıklı isabetli atışlarla sayı ürettiler. İlk çeyreği temsilcimiz rakibi karşısında 16-15 gibi bir skorla önde geçerken ikinci çeyrek boyunca bulduğu etkili sayılarla Alman temsilcisi ilk yarıyı siyah beyazlılar karşısında iki sayı üstünlükle önde tamamladı. Maçın ilk yarısının bazı bölümlerinde basket bulamaması yüzünden Beşiktaş devreyi geride kapatmış oldu.

Beşiktaş Sampo Sigorta Zorlansa Bile Kazanmayı Bildi

Maçın üçüncü çeyreğine Alman ekibi Bonn hızlı başladı. Oyuncuları Simons ve Brown ile isabetli atışlar bulan konuk ekip bir ara farkı beş sayıya kadar çıkardı. Ardından beraberliği yakalan Beşiktaş uzun üre mücadeleye geriden devam etti. Son çeyrekte ise Beşiktaş takımı maça ağırlığını koymaya başladı ve özellikle İsmet Akpınar, McKissic, Gotcher ve Samet Geyin’in etkili oyunu sayesinde 10-0 gibi bir seri yakalamayı başardı. Bu farktan sonra maça daha çok asılan Bonn aradaki farkı kapatmaya çalışsa da siyah beyazlılar maçı kazanmasını bildi.

Beşiktaş Sampo Sigorta takımında Gotcher, 20 sayı üreterek maçın en skorer ismi oldu. Beşiktaş takımında skora katkı sağlayan diğer oyunlar ise 14 sayı ile İsmet Akpınar, 11 sayı ile McKissic ve 11 sayı ile Burak Yıldızlı oldu.