Beşiktaş’ın Genç Oyuncusu Can Kaan Turgut Kariyerine NCAA’de Devam Edecek

Beşiktaş Icypex‘de Alperen ve Şehmus’dan sonra bir isim daha ABD yolcusu!

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş’da Alperen Houston tarafından draft edilmişti ve kariyerine NBA’de devam edecek. Draftlara katılmayan Şehmus ise şuanda Yaz Ligi’nde mücadele ediyor ve oradaki performansına göre NBA kontratı kovalayacak.

Bu isimlerin dışında bir isim daha kariyerine ABD’de devam edecek. O da siyah beyazlı kulübün alt yapısından yetişen Can Kaan Turgut.

Kulüpten yapılan açıklamada 21 yaşındaki genç guardın kariyerine NCAA’de devam edeceği belirtildi. İşte açıklamanın tamamı:

Florida Institute of Technology Üniversitesi’nden tam burs kazanan Can Kaan Turgut, eğitim ve spor kariyerine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam edecek.

Florida Institute of Technology Üniversitesi’nin Business Administration bölümünde eğitim hayatına devam edecek olan Can Kaan Turgut, aynı zamanda üniversite takımı ile NCAA’de spor kariyerini sürdürecek.

Yeteneği ve çalışkanlığıyla altyapımızdan A Takımımıza yükselme başarısı gösteren, beyefendi kişiliğiyle altyapımızdaki sporculara örnek olan Can Kaan Turgut’a Kulübümüze hizmetleri nedeniyle teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

Beşiktaş Spor Kulübü

Beşiktaş’ın altyapısından yetişen Can Kaan Turgut geçtiğimiz sezon Basketbol Süper Ligi’nde 4 maçta görev almıştı.