Blazic: “Bahçeşehir Benden Liderlik Bekliyor.”

Blazic: “Bahçeşehir Benden Liderlik Bekliyor.”

25 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Kızıl Yıldız, Baskonia ve Barcelona gibi kulüplerin de formasını terleten, ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bahçeşehir Koleji‘nin yeni transferi Jaka Blazic, Sloven ekibi Cedevita Olimpija’dan ayrılıp Türkiye’ye gelmesinin hikayesini anlattı.

Sloven milli takımıyla hazırlıklarını sürdüren 32 yaşındaki oyuncu ülkesindeki bir medya kuruluşuna verdiği röportajda Cedevita Olimpija’nın, Bahçeşehir’den gelen teklife yaklaşamadığını söyledi.

Cedevita Olimpija’dan ayrılmaya karar verdiğimde umursamaz bir tavırda değildim. Bugün bile değilim. Kariyerimin en zor kararıydı. Ljubljana’ya ve kulübe bağlandım. Başardıklarımla gurur duyuyordum. Ama Türkiye’den bir teklif geldiğinde bunu reddedemezdim. Ayrıntılara girmek istemiyorum. Önceki kulübüm yapılan teklife yaklaşamadı. Ayrıca Ljubljana halkıyla yollarımı dostça ayırdığımı söyleyebilirim. Cedevita Olimpija’ya iyi şanslar ve başarılar diliyorum. Bir kez daha çok kaliteli bir ekip oluşturuyorlar. İki yabancı takviye daha bekleniyor ve bu da takıma yeni bir boyut kazandıracak.

Eurohoops

Daha önce Barcelona ve Kızılyıldız gibi takımların formasını giyen 32 yaşındaki deneyimli oyuncu, kendisinden takım liderliği rolünün beklendiğini dile getirdi:

Olimpija’dayken performansları nedeniyle dikkatimi çektiler, bu yüzden yeni kulüpte benzer bir role sahip olacağımdan emindim. Antrenörle konuştum. Benden bir takım lideri olmamı ve savunma tarafında çok çalışmamı bekliyor. Ayrıca kadronun geri kalanını da buna göre inşa ediyorlar. Hem Türkiye Ligi’nde hem de Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde rekabetçi olmamız bekleniyor.

Eurohoops