Bosna Hersek, EuroBasket’ten Çekilmek Zorunda Kalabilir!

Bosna Hersek, EuroBasket’ten Çekilmek Zorunda Kalabilir!

24 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Federasyondan yapılan açıklamaya göre Bosna Hersek, ekonomik sorunlar nedeniyle EuroBasket’ten çekilebilir.

2021-22 sezonunun sona ermesine rağmen basketbol heyecanı milli takımlar nezdinde tüm hızıyla sürüyor. 2022 FIBA EuroBasket turnuvasına az bir süre kala ekipler, organizasyon için aday kadrolarını bir bir açıklamaya başladılar bile.

EuroBasket’in B grubunda yer alan Bosna Hersek Milli Takımı da turnuva için hazırlık kadrosunu açıklayan ekiplerden biriydi.

Kadrosunda NBA’den Jusuf Nurkic, Real Madrid‘den Dzanan Musa ve Manisa Büyükşehir Belediyespor’dan John Roberson gibi önemli isimleri bulunduran Bosna-Hersek, son günlerde ciddi ekonomik sorunlarla boğuşuyor.

Bosna-Hersek Basketbol Federasyonu’ndan yapılan resmi açıklamaya göre Bosna-Hersek Milli Takımı, bu nedenle EuroBasket’ten çekilme tehlikesiyle karşı karşıya.

Yapılan açıklamada ülke çapında yeterli sponsorluk desteğinin bulunamadığı, yapılan tüm destek çağrılarının cevapsız kaldığı, neredeyse her türlü çıkış yolunun denendiği ama bu şartlarda EuroBasket’e katılım göstermenin imkansız olduğu belirtildi.

Ayrıca herhangi bir çözüm yolunun kalmadığı, bu sebeple yakın zamanda Bosna-Hersek Milli Takımı’nın EuroBasket’ten çekildiğinin resmen açıklanabileceği de belirtilen detaylar arasında öne çıktı.

FIBA EuroBasket’te B grubunda bulunan Bosna Hersek; Fransa, Litvanya, Slovenya, Almanya ve Macaristan ile birlikte turnuvanın en zorlu gruplarından birinde yer alıyor.

Kaynak: Eurohoops