Boston Celtics ve New York Knicks Carmelo Anthony’nin Talipleri Arasında

Boston Celtics ve New York Knicks Carmelo Anthony’nin Talipleri Arasında

1 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA’de yeni sezon için takımların hazırlık kamplarının başlamasına kısa bir süre kala serbest oyuncu pazarında yer alan en tecrübeli isimlerden eski All-Star forvet Carmelo Anthony’nin talipleri artıyor.

Bally Sports’tan Brandon Robinson’a göre, Boston Celtics ve New York Knicks, yıldız ismi kadrosuna katmak istiyor.

İlgili haberde, Celtics’in yaz döneminde kadrosuna kattığı İtalyan şutör Danilo Gallinari’nin yaşadığı sakatlığın ardından kadroya kanat şutörü eklemek istediği belirtildi. İtalya’nın FIBA Dünya Kupası elemelerinde Gürcistan’a karşı oynadığı karşılaşmada aşil tendonundan sakatlana Gallinari’nin sahalardan ne kadar uzak kalacağı belirsiz.

New York Knicks açısından bakıldığında ise öncelik Utah Jazz’dan ayrılması gündemde olan Donovan Mitchell’ı kadroya katmak. Carmelo Anthony’nin savunma zafiyetleri yüzünden savunma ağırlıklı bir basketbol oynatan Tom Thibodeau’nun oyun anlayışına ne kadar uyacağı ayrı merak konusu.

Yine de 38 yaşındaki yıldız kanat oyuncusu Knicks’e yabancı sayılmaz. 2010-17 sezonları arası New York formasını terleten Anthony’nin geçen sezon Lakers’da yaşanılan hayal kırıklığının ardından Los Angeles’a dönmesi beklenmiyor.