Calathes, Kariyerinin İlk Döneminde Saras’dan Nefret Ettiğini İtiraf Etti

Calathes, Kariyerinin İlk Döneminde Saras’dan Nefret Ettiğini İtiraf Etti

11 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Nick Calathes, kariyerinin ilk günlerinde genç bir oyuncayken Sarunas Jasukevicius ile aralarında sıcak bir ilişki olmadığını dile getirdi.

Yunan maestro Barcelona ile imzaladı ve düzenlenen basın toplantısında hem yeni takımı hem de yeni koçu Saras hakkında açıklamalar yaptı..

Kariyerinin ilk bölümünde Panathinaikos çatısı altında Saras ile birlikte oynayan Calathes, o günlerde Saras’ın mentörlüğünü pek sevmediğini dile getirdi.

AS‘ın haberine göre Calathes şu ifadeleri kullandı:

Bir oyun kurucu için Mirotic, Davies veya Higgins ile oynamak çok kolay. Sarunas Jasikevicius gibi bir koçun takımında oynamak daha da kolay. Panathinaikos‘taki ilk dönemimde onunla bir oyuncu olarak tanışmıştım ve ondan bana çok bağırdığı için nefret etmiştim. 20 yaşındaydım ve bana yardımcı olmaya, beni oyuncu olarak geliştirmeye çalıştığını fark etmemiştim. Daha sonraları onu anladım ve çok yakınlaştık. İşin aslı, günümüzde en iyi koçlardan biri ve Barça’ya da yeni bir anlayış getireceğine eminim.

AS

2011’de EuroLeague şampiyonluğu da yaşayan Calathes, yabancı bir ülkede oynamanın ayrıca bir sınav olduğunu ancak kadroya sorun yaşamadan uyum sağlayacağına emin olduğunu dile getirdi:

Şüphesiz, kariyerimin en büyük sınavı Barça’ya gelmek. Yunanistan’da ve Yunan bir takımda oynuyordum ve yabancı bir ülkeye gelmek de yeni bir sınav. Takımı görmem ve koçu tanıyor olmam sayesinde bence iyi uyum sağlayacağım ve bu süreç benim için kolay olacak.

AS

Kaynak: Eurohoops