Charlotte Hornets’ta Dört Oyuncunun Kovid Testi Pozitif

Charlotte Hornets’ta Dört Oyuncunun Kovid Testi Pozitif

4 Aralık 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA takımlarından Charlotte Hornets’ın başı kovid-19 salgını yüzünden belada. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre aralarında LaMelo Ball ve Terry Rozier’nin de bulunduğu dört oyuncunun kovid testleri pozitif çıktı.

Rozier ve Ball’ın testlerinin pozitif çıkmasının ardından teknik heyet, takımdaki salgının büyümemesi adına oyuncuları evlerine gönderdi ve antrenmanı iptal etti.

Kulüp ayrıca basına yaptığı duyuruda Terry Rozier ve LaMelo Ball dışında Mason Plumlee ve Jaden McDaniels’ın da ligin sağlık ve güvenlik protokolüne girdiğini duyurdu.

Ligin sağlık ve güvenlik protokolleri gereği, eğer bir oyuncunun kovid-19 testi pozitif çıkarsa, NBA yönetimi oyuncuları 10 gün süreyle takım aktivitelerinden tecrit ediyor. Bu sürecin ardından tecrit edilen oyuncuların parkelere dönebilmesi için 24 saat içinde iki negatif PCR testi vermesi gerekiyor.

Charlotte Hornets yarın gece yarısı 02:00’da State Farm Arena’da Atlanta Hawks ile karşılaşacak. Hawks karşısında Hornets’ın ligin sağlık ve güvenlik protokolüne gereği dört oyuncusundan yoksun olması bekleniyor.