Cleveland Koçu J.B. Bickerstaff Lauri Markkanen’e Güveniyor

Cleveland Cavaliers, yaz döneminde sing&trade yoluyla Lauri Markkanen’i kadrosuna katmayı başardı. NBA’de beşinci sezonunu geçirmeye hazırlanan Finli yıldız, geçtiğimiz sezon Chicago Bulls’ta gözden düşse de yeni koçu J.B. Bickerstaff, Markkanen’e güveniyor.

NBA muhabiri Chris Fedor’ın haberine göre, Cleveland Cavaliers koçu, yaz döneminde takıma katılan Laurie Markkanen’e güveniyor. Markkanen’in bir şutörden fazlası olduğunu belirten Bickerstaff, Finli yıldızın takımdaki rolünün artabileceğinin işaretini verdi.

“Bence hep birlikte bu sezon neler yapabileceğini göreceğiz. O, sabit bir şutörden çok daha fazlası. Çok iyi bir şutu var. Ama aynı zamanda oyun sıkıştığında birebir üzerinden sayı üretebilecek hücum kabiliyetine sahip. Bu yetenekleriyle onun gardlarımıza yardımcı olacağını düşünüyorum. Şut tehdidi sayesinde alan paylaşımında biz avantaj sağlayacak. Dış şutunun olması rakip uzunların potadan uzaklaşmasına yol açarak kısaların işini kolaylaştıracak.”

Cleveland.com

Lauri Markkanen, NBA kariyerine harika bir başlangıç yaparak çaylak sezonunda sergilediği performansla parmak ısırtmıştı. Fakat Finli yıldız geride kalan üç sezonda gerek yaşadığı sakatlıklar gerekse Chicago Bulls yönetiminde yaşanan değişiklikler sonucunda kendisinden beklenen sıçramayı gerçekleştiremedi. Son olarak geçen yıl Nikola Vucevic’in takasla kadroya katılmasının ardından ilk beşin dışında kalan Markkanen, kariyerinin en kötü sezonunu geride bıraktı.

Buna karşın yayın gerisinden %40 gibi etkileyici bir yüzdeyle isabet kaydeden Laurie Markkanen, yeni takımı Cavaliers’a özellikle hücumda çok şey katabilir. Kevin Love’ın önümüzdeki sezon rotasyonda daha az süre alması bekleniyor. Bu sayede Markkaenen düşüşteki kariyerini tekrar ayağa kaldırmak için bolca fırsat yakalayacak.