Damian Lillard, Ben Simmons’ı Takımda Görmek İstiyor

Damian Lillard, Ben Simmons’ı Takımda Görmek İstiyor

6 Aralık 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA takımlarından Portland Trail Blazers’ın all-star gardı Damian Lillard, Ben Simmons’ı takımda görmek istiyor.

The Athletic’ten Shams Charania ve Sam Amick’in haberine göre, yakın zamanda genel menajer Neil Olshey ile yolları ayıran Blazers’ın Ben Simmons’ı kadroya katmak istediği belirtildi.

25 yaşındaki Ben Simmons geçen sezon sonunda takımı 76ers’ın play-offlarda yaşadığı hayal kırıklığının ardından, yaz döneminde takımdan ayrılmak istediğini dile getirmişti. Ekim ayında takım antrenmanlarına kısa süreliğine katılsa da mental sorunlarını gerekçe göstererek bu sezon henüz hiçbir maça çıkmadı.

Portland Trail Blazers, yaz döneminde Ben Simmons için 76ers’a C.J. McCollum’un dahil olduğu takas teklifinde bulunsa da bu talep karşılık bulmamıştı.

Portland Trail Blazers, son dönemde alt karın tendinopatisi nedeniyle forma giyemeyen Damian Lillard’ın yokluğunda maç kazanmakta zorlanıyor. 24 maç sonunda 11 galibiyetle şu anda batı konferansında play-in yarışına zar zor tutunmuş durumda.

76ers ise Ben Simmons’ın yokluğunda 12 galibiyet 11 mağlubiyetlik derecesiyle doğuda dokuzuncu sırada bulunuyor. Olası Ben Simmons takası iki takımın da eksiklerini kapatmaya yardımcı olabilir.