Damian Lillard Portland Trail Blazers’da Şampiyonluk Yaşamak İstiyor

Damian Lillard Portland Trail Blazers’da Şampiyonluk Yaşamak İstiyor

26 Mart 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

2021-22 NBA sezonunu karnından yaşadığı sakatlıktan ötürü ameliyat olduktan sonra kapatan Portland Trail Blazers’ın yıldızı Damian Lillard, Yahoo Sports’tan Chris Haynes’e bir röportaj verdi.

31 yaşındaki yıldız gard kariyerindeki en büyük hedefinin Blazers ile şampiyonluk kazanmak olduğunu dile getirdi. Konuyla ilgili verdiği röportajda, Lillard şu ifadeleri kullandı:

“Dürüst olmak gerekirse en büyük hedefim burada yüzük kazanmak. Ameliyat olduktan sonra insanlar yaşlı olduğum gerekçesiyle kariyerimin tehlikeye girdiğini düşündü. Aslına bakacak olursanız şu anda olduğum yaşta yaşlı sayılamam. Ligde benden yaşça daha büyük olan ve halen en üst seviyede performans gösteren birçok oyuncu var. Ayrıca oyun tarzım atletizm ve patlayıcılığa dayalı değil. Oyunu hala manipüle edebilirim. Keskin şutör olarak takıma neler verebileceğimi biliyorum. Geri döneceğim ve hala bu ligdeki en iyi performansımı sergilemedim.”

Damian Lillard, NBA’de onuncu sezonunda Portland Trail Blazers formasıyla bu sezon yaşadığı sakatlıklardan ötürü sadece 29 maçta görev alabildi. Onun yokluğunda Blazers başta C.J. McCollum olmak üzere birçok önemli oyuncuyla yolları ayırıp yeniden yapılanma yoluna girdi. Lillard yine de Portland’da bir NBA şampiyonluğu yaşamak için bir şansı olduğuna inanıyor:

“Yaptığımız hamlelerle draft hakkı yanı sıra trade expection aldık. Bence takımı tekrardan ayağa kaldırmak için gereken esnekliğe sahibiz.”

Yahoo Sports