Dani Avdija’dan Yoksun İsrail Hazırlık Maçında Milli Takım’ın Rakiplerinden Gürcistan’ı Rahat Geçti

Dani Avdija’dan Yoksun İsrail Hazırlık Maçında Milli Takım’ın Rakiplerinden Gürcistan’ı Rahat Geçti

14 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

EuroBasket 2022’nin başlamasına yaklaşık üç haftalık süre kaldı ve takımlar hazırlıklarını tam gaz sürdürüyor. İsrail Milli Takımı, bu gece oynadığı hazırlık maçında Gürcistan karşısında ikinci yarıdaki etkili oyunuyla 81-68 kazanmayı bildi.

A Milli Takım’ın EuroBasket’teki rakiplerinden Gürcistan’da Turnike Shengelia İsrail karşısında süre almazken, Milwaukee Bucks ile iyi bir yaz ligi geçiren Sandro Mamukelashvili 16, Georgi Shermadini ise 15 sayı kaydetti.

NBA patentli yıldızı Dani Avddija’dan yoksun İsrail cephesindeyse Guy Pinini 12 sayıyla en skorer isim oldu. Tomer Ginat 10 sayı ve 10 ribauntla double double yaparken, Yam Maddar galibiyete 10 sayılık katkı verdi.

Seyircisiz oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan İsrail takımının baş antrenörü Guy Goodes şunları dile getirdi:

“İkinci yarımız iyiydi. Galibiyetten bir gün sonra maça konsantre olmak önemli. İlk yarıda daha az odaklandık ve daha az keskindik, ama bence adamlar cevap verdi.” Mücadelede Gürcistan’ı ikinci yarıda 27 sayı ve 47 sayı ile tuttuk. Bunlar test oyunları ve yol boyunca hiçbir şeyi kaçırmadığımızı bize göstermek için herkesin dakikaları olmalı. Hala iyileştirmemiz gereken çok şey var ve en önemli şey sağlıklı kalmak.”