Danilo Barthel Transferine İlişkin Konuştu

Danilo Barthel Transferine İlişkin Konuştu

25 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe Beko ekibinin Bayern Münih’ten kendi kadrosuna dahil etmiş olduğu Danilo Barthel transfere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sarı lacivertli takımda forma giyecek olan yıldız basketbolcu, kulübünden ayrılmanın ise kolay bir karar olmadığına dikkat çekti.

 

Fenerbahçe Beko’nun Bayern Münih’ten transfer etmiş olduğu Alman yıldız Danilo Barthel önemli açıklamalara imza attı. Transferine ilişkin konuşan yıldız isim, kulübünden ayrılmanın ise kolay olmadığına dikkat çekti.

 

Münih ile görüştüğünü, kendisini rahat hissettiğini belirten sporcu, sarı lacivertli kulübün kendisine sunmuş olduğu teklifin ise geri çevrilemez olduğunun altını çizdi. Almanya dışında başka bir kulübe gitmek için bunun ise son büyük fırsatı olduğunu ifade etti.

 

Farklı bir kültürü yaşamak istediğini belirten oyuncu, tüm kariyerine baktığı zaman Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de pişman olmayacağı bir karar olduğunu ekledi.

 

Sürecin çok kısa sürdüğünü belirten Danilo, o süreçte sarı lacivertli kulübün başantrenörlük görevi için bekleme sürecinde olduğunu belirtti. Obradovic’in kararının beklendiğini ekleyen sporcu, ardından da kendisinin transfer görüşmelerinin çok kısa sürede sonuçlandığını belirtti.

 

Para Faktördür Kritik Değildir

 

Kontrat yaparken, önceliğinin para olmadığının da özellikle altını çizen başarılı basketbolcu, Fenerbahçe’nin sunmuş olduğu tüm paketin ise daha iyi olduğunu ifade etti. Maaşın bir faktör olduğunu ekleyen Danilo Barthel, kritik ise olmadığını ifade etti.

Güncel Yazılar