Darüşşafaka Tekfen

Darüşşafaka Tekfen Farklı Bir Skorla Kazandı

Posted by

Darüşşafaka Tekfen ING Basketbol Süper Lig maçında Arel Üniversitesi’ni Farklı bir skorla yenmeyi başardı. Süper Lig 16. Hafta maçında Darüşşafaka Tekfen rakibi olan Arel Üniversitesi takımını 105-56’lık bir skorla yendi. 49 sayıyla tamamlanan maçın ardından ortaya çıkan bu fark gündem konusu oldu.

Mücadelenin ilk dakikalarında iki ekip de atak bir oyun oynadılar. Karşılıklı basketler bulan takımlar hücuma yönelik ataklara ağırlık vererek oynadılar. Bir ara Arel Üniversitesi rakibi karşısında öne geçti. Daha sonra Darüşşafaka  takımı maçı domino etmeye başladı. Ve rakibi üzerine etkili ataklarla gitmeye başladı. Ve maçın ilk çeyreğini de rakibi karşısında önde tamamladı.

Darüşşafaka Tekfen Üstün Oynadı Farklı Kazandı

Darüşşafaka Tekfen maçın ikinci periyoduna da rakibi karşısında kurduğu baskıyla başladı. Darüşşafaka, oyuncularının bulduğu etkili atışlar sonucunda bulduğu sayılarla ilk devreyi de rakibi karşısında önde tamamlamayı bildi.

Darüşşafaka karşılaşmanın ikinci yarısına da yine aynı etkili oyunuyla başladı. Rakibi karşısında oyunun bütün kontrolünü ele alan takım, etkili oyunuyla farkı artırmaya devam etti. Üçüncü çeyreği ise Arel Üniversitesi karşısında 36 sayı fark ile tamamladı. Son periyotta da artan hücumları, etkili oyunu ve isabetli atışlarıyla maçı 49 sayı farkla kazandı. Maçın en skorer oyuncu ise 19 sayı atan Darüşşafaka’lı oyuncu Kartal Özmızrak oldu. Yine Darüşşafaka takımı oyuncuları Lamb ve Colson mücadelenin diğer en çok sayı üreten oyuncuları oldu.

Diğer basketbol haberleri için.