Dejan Radonjic Adım Adım Panathinaikos’a

Dejan Radonjic Adım Adım Panathinaikos’a

29 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

RTCG’nin haberine göre, Kızıl Yıldız’ın baş antrenörü Dejan Radonjic, geçtiğimiz günlerde takımın kendisine sunduğu sözleşme uzatma teklifini geri çevirdi. Başarılı teknik adamın önümüzdeki günlerde Yunan kulübü Panathinaikos ile anlaşması bekleniyor.

Kızıl Yıldız geçtiğimiz günlerde Dejan Radonjic’e iki yıllık yeni sözleşme önermiş ve teknik adama teklifi değerlendirmesi için 30 hazirana kadar süre vermişti. Karadağlı teknik adam için önemli olan, Kızıl Yıldız’ın gelecek sezon Turkish Airlines EuroLeague’de rekabetçi olacağına dair garantilere sahip olmaktı ve RTCG’nin bildirdiğine göre maaşının bu kararla pek bir ilgisi yok.

Şu ana kadar Kızıl Yıldız yaz döneminde kadrosundan önemli isimleri kaybetti. Austin Hollins Maccabi Tel Aviv ile anlaşırken, Dejan Davidovac CSKA Moskova’nın yolunu tuttu. Takımın lideri Nikola Kalinic’in yakın zamanda Katalan devi Barcelona ile anlaşması bekleniyor.

Dejan Radonjic yönetiminde Kızıl Yıldız geçtiğimiz sezon Adriyatik Ligi, Sırbistan Kupası ve Sırbistan Ligi’nde şampiyonluğa ulaştı. Karadağlı teknik adam, iki farklı dönemde Sırp takımının başında geçirdiği 7 sezonda 5 Adriyatik Ligi şampiyonluğu yanı sıra 5 Sırbistan Kupası ve 5 Sırbistan Ligi şampiyonluğu alarak kulüp tarihinin en başarılı antrenörü oldu.