Dusan Alimpijevic: “Hepimiz İçin Tarihi Bir Gün”

Dusan Alimpijevic: “Hepimiz İçin Tarihi Bir Gün”

21 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

7Days Euro Cup son 16 turunda deplasmanda Partizan’ı uzatma sonunda 95-103 mağlup ederek çeyrek finale yükselen Frutti Extra Bursaspor’da baş antrenör Dusan Alimpijevic, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu.

Euro Cup normal sezonunda evinde maç kaybetmeyen Partizan karşısında uzatma sonunda kazanmalarını değerlendiren Sırp koç, galibiyeti şu şekilde değerlendirdi:

“Hepimiz için tarihi bir gün. Artık Top 16’da değil çeyrek finaldeyiz. Bu gerçekten Bursa için, taraftarlarımız için ve kulübümüz için çok özel bir an. Bize destek olan herkese çok teşekkür ederim çünkü Bursa’dan buraya yola çıkarken bunu takımımızdaki herkes hissetti ve Bursa’ya döndüğümüzde de bu desteği hissedeceğimizi biliyorum.”

ING Basketbol Süper Ligi’nde Bursaspor’un kalan maçlarında play-off biletini cebine koyması için taraftarlardan destek isteyen Alimpijevic, sözlerini şöyle noktaladı:

“Taraftarlarımızdan ricam Basketbol Süper Ligi’nde oynayacağımız maçlarda playoff hedefimize ulaşmamız için bu zamana kadar olduğu gibi yine yanımızda olmaları.”

Trend Basket

Frutti Extra Bursaspor, ING Basketbol Süper Ligi’nin yirmi dokuzuncu haftasında 24 nisan Pazar günü evinde ligden düşmesi kesinleşen Afyon Belediye ile karşılaşacak. Yeşil beyazlılar 27 maç sonunda 15 galibiyetle ligde onuncu sırada yer alıyor.