Ergin Ataman Petkim Galibiyeti Sonrası Shane Larkin’in Durumu Hakkında Bilgi Verdi

Ergin Ataman Petkim Galibiyeti Sonrası Shane Larkin’in Durumu Hakkında Bilgi Verdi

10 Ekim 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Basketbol Süper Ligi’nin ikinci haftasında deplasmanda Petkimspor karşısında zorlanmasına karşın ikinci devredeki etkili oyunuyla maçı 79-89 kazanan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Petkim galibiyetini değerlendiren Ataman, şunları dile getirdi:

“Maçın ilk yarısında yürüyerek sahada basketbol oynamaya çalıştık. Hiçbir fiziksel mücadeleye girmedik, hiçbir bire bir pozisyonda savunma yapmayınca tabii ki Aliağa takımı da 10 tane üçlük buldu çünkü sürekli birebir de geçirdiğimiz için yardımlardan üçlük buldular.”

“Soyunma odasında konuştuk. İkinci yarı sert, fiziksel mücadeleye girdik, birebirleri daha iyi savunduk ve öyle olunca da hızlı hücumdan sayılar bulup maçı kırmayı başardık. İki farklı devre. Bugün tekrar şunu gördük ki oyunculara da söyledim; ilk yarıdaki gibi yürüyerek oynadığımız zaman Türkiye Ligi güçlü bir lig her maç zora girer, her takıma kaybedebilirsiniz. Fakat ikinci yarıdaki gibi fiziksel gücümüzü ortaya koyduğumuz zaman da yenilmesi zor bir takımız. Maçı zor kırdık, son periyotta kırabildik. Ondan sonra da son 5 dakikada as oyuncuları çıkarıp bench oyuncularıyla devam ettik.”

Eylül ayında düzenlenen EuroBasket’te elinden sakatlanan Shane Larkin’in sağlık durumu hakkında bilgi veren deneyimli teknik adam,  yıldız ismin en az 6-7 hafta daha parkelerden uzak kalacağını belirtti.

“Shane Larkin’in bu hafta 14 Ekim’de kontrolü var. Dün Amerika’ya gitti. Tahmin ediyorum 4-5 hafta daha oynayamaz. Durumunu hafta hafta değerlendireceğiz ama EuroLeague’de en az 6-7 maç daha oynayabileceğini zannetmiyorum.”

Eurohoops

Anadolu Efes, Turkish Airlines EuroLeague’in ikinci haftasında 13 ekim perşembe günü AS Monaco ile deplasmanda karşı karşıya gelecek.