Ergin Ataman ve Ömer Faruk Yurtseven Britanya Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Ergin Ataman ve Ömer Faruk Yurtseven Britanya Galibiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

4 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

2023 FIBA Dünya Kupası Elemeleri B grubu son maçında deplasmanda Britanya karşısında 71-85 kazanan A Milli Erkek Basketbol Takımı’nda baş antrenör Ergin Ataman ve oyunculardan Ömer Faruk Yurtseven karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman, Britanya karşısında alınan galibiyeti şu şekilde değerlendirdi:

“Kazanmamız gereken önemli bir maçtı. Fiziksel anlamda rakibimize karşı ciddi bir üstünlük kurduk. Pota altında Ömer Faruk’un yanı sıra dışarıdan da Şehmus ve Larkin ile oyunun kontrolünü elimize aldık. Yeni bir takımız ve yeni bir ekip var. Oyuncularımın almış oldukları sorumluluk ve vermiş oldukları mücadeleden memnunum.”

“Burada Ay-yıldızlı bayrağı en iyi şekilde temsil ettik. Büyük Britanya iç sahada oynadığı son 3 karşılaşmada Almanya, Fransa ve Yunanistan’ı mağlup etti. Rakibimiz bizim seviyemizde olmasa da buradan galibiyet çıkartmak çok önemliydi. Ülkemizden kilometrelerce uzakta, Avrupa’nın neresinde olursak olalım, çok sayıda taraftar bu karşılaşmada bizi destekledi. Bu da bizim birlikteliğimizi gösteriyor. Tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Her yerde biz varız.”

Ömer Farauk Yurtseven ise kadroda önemli eksikler olmasına karşın Britanya karşısında kazandıkları için mutlu olduğunu şöyle açıkladı:

“Büyük Britanya karşısında bazı oyuncularımız olmasa da o hırsı ve heyecanı oyun içinde yansıttık. Rakibimiz bizim seviyemizde değildi. Büyük takımları sahasında mağlup etmiş bir ekibe karşı hazır olduğumuzu gösterdik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik.”

TBF