Ergin Ataman ve Rodrigue Beaubois Panathinaikos Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Ergin Ataman ve Rodrigue Beaubois Panathinaikos Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

20 Ocak 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague 22. haftasında yarın evinde Yunan temsilcisi Panathinaikos ile karşılaşacak Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman ve oyunculardan Rodrigue Beaubois maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Maçın kazanılmasında ribauntların önemine vurgu yapan Ergin Ataman şunları söyledi:

“Panathinaikos şu ana kadar istediği sonuçları alamamış olsa da, çok tecrübeli ve tehlikeli bir takım. Ribauntları kontrol ederek hücum ritmimizi bulmamız gerekiyor…”

Takımın Fransız skoreri Rodrigue Beaubois ise sıralamada yükselmek için Panathinaikos karşısında kazanmaktan başka çarelerinin olmadığını şu şekilde açıkladı:

“Bizim için çok önemli bir maç. Euroelague’in ilk yarısında Atina’da bizi yenmişlerdi, bu yüzden mücadeleye hazır olmamız gerekiyor. Sıralamada yükselmek istiyoruz, bu sebeple maça çok iyi konsantre olmamız ve her maçı tek tek düşünmemiz gerekiyor. Panathinaikos Opap her zaman zorlu bir rakip. Cuma günü taraftarları güzel ve mücadeleci bir maç bekliyor. Bu maça en iyi şekilde hazırlanacağız, sahada 40 dakika boyunca mücadele edeceğiz ve umuyorum ki kazanan taraf biz olacağız.”

Anadolu Efes Spor Kulübü