Ergin Ataman ve Shane Larkin CSKA Moskova Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Ergin Ataman ve Shane Larkin CSKA Moskova Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

1 Şubat 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in yirmi dördüncü haftasında yarın deplasmanda CSKA Moskova ile karşılaşacak Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman ve oyunculardan Shane Larkin açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman karşılaşma öncesi şunları dile getirdi:

“CSKA Moskova’da Alexey Shved çok formda. Onun üzerinde baskı kurup, skorunu düşürmemiz gerekiyor. Ayrıca Will Clyburn’un birebir oyunları, Johannes Voigtmann’ın dış atışları ve Nikola Milutinov’un hücum ribauntlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Savunma ribauntları, hücumda kontrollü oyun ve doğru şut seçimleri ile sahaya galibiyet için çıkacağız.”

Takımın Amerikalı yıldızı Shane Larkin ise CSKA karşısında yüksek konsantrasyonla mücadele etmeleri gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“CSKA Moskova, tecrübeye ve kazanma kültürüne sahip çok yetenekli bir takım. Her iki takım için de çok önemli bir maç, bu yüzden bizi zorlu bir atmosfer bekliyor olacak. Savunmada çok dikkatli olmamız, hücumda topu paylaşmamız ve ayrıntılara çok iyi odaklanmamız gerekiyor çünkü CSKA Moskova çok iyi yönetilen bir takım. Bunları yaparsak, zorlu bir galibiyeti elde etmek için iyi bir şansımız olduğuna inanıyorum.”

Anadolu Efes Spor Kulübü