Ergin Ataman ve Vasillije Micic Fenerbahçe Beko Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Ergin Ataman ve Vasillije Micic Fenerbahçe Beko Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

24 Kasım 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in on ikinci haftasında Türk derbisinde yarın 20:45’te deplasmanda Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman ve oyunculardan Vasillije Micic açıklamalarda bulundu.

Derbi maçların her zaman zor geçtiğini dile getiren Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko’yu yenmek için kendi oyunlarını rakibe kabul ettirme gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

 “Derbi maçlar her zaman zordur. Fenerbahçe Beko, özellikle sezon başında oynadığı maçlarda, Moskova deplasmanındaki önemli galibiyet ile iyi bir takım olduğunu gösterdi. Son haftalarda aldıkları sonuçlar bence ölçü değil. Biz sezona kötü başladık. Son haftalarda bir toparlanmaya girdik. Yarın temposu yüksek bir maç bekliyoruz. Fenerbahçe Beko’nun Nando de Colo, Jan Vesely ve Marko Guduric gibi star oyuncuları var. Bu oyuncuları mutlaka durdurmamız gerekiyor. Maçı kazanmak için hücumda da kendi oyun sistemimizi kabul ettirmemiz gerekiyor.”

Anadolu Efes’in Sırp yıldızı Vasillije Micic için son dönemde EuroLeague’de kötü sonuçlar alan rakipleri Fenerbahçe Beko’nun bu maça ekstra konsantrasyonla çıkacağını dile getirerek, şunları söyledi:

“Derbi maçına çıkıyoruz. Oynadığımız her maçta daha iyi oynamaya çalışıyoruz. Her karşılaşmada ritmimizi bulmaya ve oyunumuzu geliştirmeye gayret ediyoruz. Rakibimiz son dönemde aldığı mağlubiyetlerin ardından bu karşılaşmaya çok motive bir şekilde çıkacaktır. Ritmimizi korumaya çalışacağız. İyi bir mücadele olacak.”

Anadolu Efes Spor Kulübü