Ergin Ataman, Zalgiris Kaunas Galibiyetini Değerlendirdi

Ergin Ataman, Zalgiris Kaunas Galibiyetini Değerlendirdi

30 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in yedinci haftasında evinde Zalgiris Kaunas’ı 94-60 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman ve oyunculardan Tibor Pleiss maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Öncelikle tüm ulusun bayramını kutlayan Ergin Ataman, Zalgiris karşısında iyi oynayarak kazanmaktan ötürü duyduğu mutluluğu şu şekilde ifade etti:

“Öncelikle bugün 29 Ekim. Türkiye Cumhuriyeti’nin yıl dönümü, Cumhuriyet Bayramımız. Büyük liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e, dünyanın en kuvvetli Cumhuriyet’ini bize armağan ettiği için, Türkiye Cumhuriyeti’ni bize armağan ettiği için teşekkür ederim. Öncelikle bununla başlamak istiyorum. Basketbola dönersek bugün iyi bir enerji ve agresiflikle başladık. İyi oynadığımızı düşünüyorum.”

“Bizim için tabi ki çok önemli bir maçtı. Simon ve Micic’in sakatlıktan dönmesiyle, kısa pozisyonda çok daha fazla seçeneğimiz oldu. Bu son üç senedir oynadığımız basketbol için en önemli konulardan birisiydi. 44 ribaunt aldık ki, bu da hücuma hızlı çıkmak için önemliydi. Topu iyi paylaştık. Harika bir basketbol oynadık, şampiyon gibi oynadık. Şampiyon olduğumuzu hatırladık. 26 asist yaptık, hücumumuz için anahtar konulardan birisiydi. Büyük bir enerji ve özgüvenle oynadık. EuroLeague bir maraton, bu akşam yaşadığımız sakatlıklardan ve problemlerden sonra daha iyi olacağımıza dair sinyaller verdik.”

Oyunculardan Tibor Pleiss ise Zalgiris karşısında son birkaç yıldır alışılageldik kimliklerini sahaya yansıttıklarını şöyle ifade etti:

“Bence son birkaç yıldır oynamaya alıştığımız basketbolu oynadık. Topu paylaştık, savunmada birbirimize yardım ettik, topu iyi yönlendirdik. Son birkaç maçta yaşadığımız sorunu düzelterek şutlarımızı da soktuk. Bugün harikaydık. Tabii ki üzerine çalışmamız gereken şeyler hâlâ var. Ancak bu maç geçen haftalara nazaran kesinlikle yukarı doğru adımladığımız bir maçtı.”