Ettore Messina ve Kyle Hines Anadolu Efes Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Ettore Messina ve Kyle Hines Anadolu Efes Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

26 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague playoff serisinde Anadolu Efes ile Salı ve Perşembe günleri deplasmanda karşılaşacak Olimpia Milano’da baş antrenör Ettore Messina ve oyunculardan Kyle Hines açıklamalarda bulundu.

Seride İtalya’da oynanan ilk iki maçta eşitlik vardı. Olimpia Milano, İstanbul’da oynanacak üçüncü ve dördüncü maçlarda Nicolo Melli, Konstantinos Mitoglu, Malcolm Delaney ve Trey Kelly gibi önemli oyuncularından yoksun olacak. Deneyimli baş antrenör Anadolu Efes ile oynadıkları serinin ikinci maçında yaşadığı sakatlıktan ötürü karşılaşmayı yarım bırakan İspanyol gard Sergio Rodriguez’den katkı almayı planlıyor.

Konuyla ilgili basına verdiği demeçte Ettore Messina şunları dile getirdi:

“Durumumuz oldukça zorlu. Takımda birçok sakat oyuncu var. Bu isimler içinden sadece Sergio Rodriguez’in önümüzdeki karşılaşmalarda kısıtlı da olsa oynama şansı gözüküyor. Bunun dışında seriye tutunmak için ribauntları kontrol etmeye ve rakibin ana hücum silahlarını sınırlandırmaya konsantre olacağız. Gerçekçi olmak gerekirse bizim için oldukça zorlu bir test olacak.”

Takımın deneyimli uzunu Kyle Hines ise şartlar kendileri için zorlu olsa da seride avantaj yakalamak istediklerini şu sözlerle dile getirdi:

“Önümüzdeki bizim için şartlar zorlu olsa da seride yeniden avantaj yakalamak için bir fırsat. Takımda çok eksik var. Bana göre önemli olan savaşmaya devam etmek, agresif olmak ve konsantrasyonu en üst seviyede tutup her pozisyonu doğru oynamak olmalı.”

Eurohoops