Euroleague 20. Haftada 5. Maç Ertelendi

Euroleague 20. Haftada 5. Maç Ertelendi

10 Ocak 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague 20. haftasında 5. maçın ertelendiği açıklandı.

Alman ekibinin takımda artan COVID vakaları nedeniyle Euroleague yönetimine yaptığı talep kabul edildi ve 12 Ocak Çarşamba günü oynanması planlanan Maccabi Tel AvivAlba Berlin ertelendi.

Resmi açıklama şu şekide geldi:

Turkish Airlines EuroLeague’in 20. haftasında normal şartlarda önümüzdeki 12 Ocak Çarşamb günü oynanacak olan Maccabi Tel Aviv – Alba Berlin maçı ertelenmiştir. Alman ekibi en az 8 oyuncu bulundurulması zorunluluğunu yerine getiremediği gerekçesiyle erteleme talebinde bulundu.

EuroLeague Hissedarları Yönetim Kurulu tarafından onaylanan COVID-19 protokolü gereğince her maç en fazla 3 kez ertelenebilir. Euroleague Basketball takımlarla koordineli biçimde çalışarak maçın yeni tarihini belirlemek adına en iyi seçenekleri gözetecektir. Yeni tarihler yeniden Euroleague Basketball platformlarından duyurulacaktır.

Euroleague

Hatırlayacağınız üzere 19. hafta maçlarının tamamı COVID vakaları nedeniyle ertelenmiş, 20. haftada oynanması planlanan, Zenit – LDLC Asvel Villeurbanne, AS Monaco – Unics Kazan, Bitci Baskonia – Anadolu Efes ve Kızıl Yıldız – Real Madrid karşılaşmaları da yine ertelenen maçlar arasında yerini almışlardı.