Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko FC Barcelona’ya 80-74 Mağlup Oldu

Posted by

Önemli karşılaşmalardan biri olan Fenerbahçe Beko ve FC Barcelona arasındaki mücadele, sarı lacivertlilerin mağlubiyeti ile sona erdi. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nin 20. Haftasının en önemli karşılaşmalarından biri olan maçta, Fenerbahçe 12. Mağlubiyetini aldı.

Büyük karşılaşmaya Westermann, Williams, De Colo, Thomas ve Datome beşlisi ile başlayan sarı lacivertli ekibin karşısında ise Hanga, Higgins, Davies, Mirotic ve Claver yer alıyordu. Karşılaşmaya güçlü ve baskın başlayan Barcelona ekibi, ilk periyodu 24-12 önde kapatmış oldu.

İkinci periyot süresince de baskın olan konuk ekip, ilk devreyi 42-39 önde sonlandırdı.

Üçüncü periyod içerisinde hareketlenen sarı lacivertli ekip, baskınlık için elinden geleni yapsa da periyodu 61-56 geride bitirdi.

Son periyoda gelindiğinde iyice hareketlenen mücadelede, periyod bitimine 8 dakika 7 saniye kalan fark 1’e inse de, Barcelona hücuma geçince Fenerbahçe Beko maç sonunda 80-74 mağlup oldu.

Ali Koç Ve Acun Ilıcalı İle Kapalı Gişe Maç Trübünü

Kapalı gişe olarak oynanan maçın seyircileri arasında. Ali Koç da vardı. Takıma destek olanlar arasında ayrıca Acun Ilıcalı da bulunuyordu.

Ülker Spor Arena’da oynanan maçın yöneticisi konumunda bulunan hakemler ise Damir Javor, Loannis Foufis ve Joseph Bissang oldu.

.