Fenerbahçe Beko Kupanın Sahibi Oldu

Fenerbahçe Beko Kupanın Sahibi Oldu

17 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda Final mücadelesi heyecanı Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri arasında yaşandı. Kıran kırana yaşanan mücadelede galip gelen ve kupanın sahibi olan ekip sarı lacivertliler oldu. Oyunun skoru ise 74-71 olarak sona erdi.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası Final mücadelesi için Fenerbahçe Beko ve Darüşşafaka Tekfen ekipleri karşı karşıya geldi. İki takımın da kıyasıya mücadele ettiği ve forma terlettiği oyun 74-71 skorla sarı lacivertlilerin galibiyeti ile sona erdi.

Darüşşafaka ekibinin 4-0 üstünlüğü ile başladığı mücadelede, Fenerbahçe ekibi bir anda oyundaki hakimiyetini kurdu ve arka arkaya aldığı sayılarla da 4-9 üstünlüğü ele aldı. Oyundaki baskınlığını koruyan sarı lacivertli ekip, ilk periyodu 11-13 önde kapattı.

İkinci yarıda da iki ekibin de baskınlığı sonucunda ilk devre 30-30 skorla eşitlenmiş oldu. Üçüncü çeyrekte ise skoru alan Tekfen ekibi oldu ve parkede kurduğu üstünlükle 48-47 skorla önde olmayı başardı.

  1. Türkiye Kupası’nı Aldı

Maçın son çeyreğinde de iki ekip için de kıran kırana yaşanan mücadelede 3 sayı farkla kanarya ekibi kupayı kazanan ekip oldu. 71-74 üstünlükle kupayı hak eden ekibin de 7’inci Türkiye Kupası olmuş oldu.