Fenerbahçe Beko’da Aleksandar Djordjevic ve Devin Booker Zenit Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Fenerbahçe Beko’da Aleksandar Djordjevic ve Devin Booker Zenit Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

8 Aralık 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’in on dördüncü haftasında deplasmanda yarın Zenit ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da koç Aleksandar Djordjevic ve oyunculardan Devin Booker açıklamalarda bulundu.

Zenit’e büyük saygı duyduklarını ifade eden Djordjevic, maçın anahtarının savunma olduğunu vurgulayarak şunları dile getirdi:

“Zenit çok zorlu bir takım ve onlara büyük saygı duyuyoruz. Çok derin bir kadroya sahipler. Üç sayı çizgisinin gerisinden etkili olabilen Frankamp, Baron, Loyd gibi isimlere sahipler. Karasev de kenardan gelerek ciddi katkı sağlıyor ve Kuzminskas da onlar için çok önemli bir takviye oldu. Fiziksel oyunumuz bizim için anahtar nokta olacak. Pota altındaki mücadelelerde, hücumda ve savunmada doğru çözümleri bulabilmeliyiz. Son dönemde hücumda oyunumuzu yukarıya çekmeyi başardık ve bu da bize özgüven kazandırdı. Bu şekilde devam etmeli ve elbette galibiyet için oyunumuzun temeli olarak takım savunmamızı görmeliyiz. Elbette hücumda da yaratabileceğimiz boş atışları değerlendirerek sonuca gidebilmeliyiz.”

Zenit’in zorlu bir rakip olduğunu belirten Devin Booker ise zorlu mücadele öncesi şunları söyledi:

“Bizim için zorlu ve önemli bir karşılaşma olacak. EuroLeague’de tüm deplasman maçları zorludur ve bunlardan bir tanesine çıkacağız. Zenit çok iyi bir takım. Hem uzunlarda hem de kısalarda çok etkili isimlere sahipler. Özellikle çok iyi skorerleri olduğunu söyleyebilirim. Bizim için zorlu ve önemli bir meydan okuma olacak ama biz buna hazırız.”

Fenerbahçe Spor Kulübü