FIBA Europe Cup’da Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu (Bahçeşehir’in rakibi açıklandı)

FIBA Europe Cup’da Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu (Bahçeşehir’in rakibi açıklandı)

20 Mart 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

FIBA Europe Cup‘da çeyrek final eşleşmelerindeki maçların tamamlanmasıyla yarı finaldeki eşleşmeler ve maçların programı da belli oldu.

Yarı finalin bir tarafında İtalyan ekibi Reggio Emilia ile Danimarka ekibi Bakken Bears karşılaşacakken, diğer tarafta ise Hollanda ekibi ZZ Leiden ile temsilcimiz Bahçeşehir Koleji karşı karşıya gelecek.

16 Mart Çarşamba günün oynanan Çeyrek Final 2. maçlarında Reggio Emilia ile Bahçeşehir evlerindeki mçalarda Legia ve Sporting’i geçip serilerini ikide iki yaparak tamamlamışlardı. Bakken de serideki 2 maçı birden kazanmıştı ama daha da önemlisi Rumen ekibi Oradea’yı son maçta deplasmanda 70-61 ile yenmeleriydi. Leiden ise evinde Merlins’i 85-77 ile geçerek Almanya’daki 3 sayılık dezavantajını kapatıp yarı final biletini kapmıştı.

Temsilcimiz Bahçeşehir ile Bakken daha önce 2019-20 sezonunda yine son 4 takım arasına adlarını yazdırmışlardı ama o sezon pandemi nedeniyle beyaz sezon ilan edilmiş, maçlar oynamamıştı. Ayrıca Danimarka temsilcimiz daha önce 2017-18 sezonunda da bu organizasyonda yarı final oynama başarısı göstermişti.

Yarı finaldeki 4 takım arasında sadece Reggio Emilia daha önce Avrupa kupalarında zafere ulaşmayı başarmıştı. 2013-14 sezonunda bu kupanın muadili olan, o zamanki adıyla EuroChallenge’ı kazanmayı başarmışlardı.

Yarı final karşılaşmaları da çeyrek finalde olduğu gibi deplasmanlı 2 ayak üzerinden oynanacak, iki maçın toplamında en çok sayı atan takım adını finale yazdıracak. Serideki ilk maçlar 30 Mart Çarşamba günü oynanacak.

Serilerdeki ikinci maçlar ise 6 Nisan Çarşamba günü oynanacak. Yarı final serilerini geçerek finale çıkan 2 takım yine aynı formatta, 2 ayaklı final serisinde boy gösterecek. Final serisinin ilk maçı 20 Nisan, ikinci maç ise 27 Nisan’da oynanacak.