Frutti Extra Bursaspor Partizan Karşısında Uzatma Sonunda Kazanarak Tarih Yazdı

Frutti Extra Bursaspor Partizan Karşısında Uzatma Sonunda Kazanarak Tarih Yazdı

20 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Frutti Extra Bursaspor, 7 Days Euro Cup son 16 turunda eleme maçında deplasmanda Partizan karşısında uzatma sonunda 103-95 kazanarak çeyrek finale yükseldi.

Frutti Extra Bursaspor’da Andrew Andrews 24 sayı, 8 ribaunt ve 10 asistle maçın kahramanı olurken, Onur Alp Bitim 20 sayıyla galibiyette önemli pay sahibi oldu. Kevarrius Hayes’in beş faulle oyun dışı kalmasının ardından beş numarada önemli dakikalar alan John Holland maçın bitimine 7 saniye kala kaydettiği kritik üçlükle karşılaşmayı uzatmaya taşıdı ve 17 sayıyla oynadı.

MAÇIN TÜM İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYIN!

Turnuvanın favorilerinden, Zeljko Obradovic yönetimindeki Partizan, temsilcimiz karşısında ribauntlarda büyük üstünlük kursa da maç genelinde yayın gerisinden oldukça verimsizdi. Aleks Avromovic 23, Matias Lessort ise 20 sayıyla oynasa da bu performanslar galibiyet için yeterli olmadı.

Bursaspor, Partizan karşısında rakibe çok fazla hücum ribaundu verirken özellikle Sırp takımının kısalarının çember altına girişinin önüne geçemedi. Partizan, temsilcimize kıyasla maç genelinde sekiz daha fazla hücum yapsa da yayın gerisinden %30 ile hücum edebildi.