Gabriel Deck: “Kupayı Kaldırmak Herkesin Arzusu”

Gabriel Deck: “Kupayı Kaldırmak Herkesin Arzusu”

18 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague Final Four’unda Barcelona ile yarın karşılaşacak Real Madrid’in Arjantinli yıldızı Gabriel Deck İspanyol basınına konuştu.

Radio Marca’ya verdiği demeçte Arjantinli yıldız, Barcelona ile olan rekabetlerinden ve Final Four ile duygu ve düşüncelerine yer verdi.

Final Four’da olduğu için mutlu olduğunu ifade eden Deck, Barcelona ile maçta sahaya her şeylerini vermeleri gerektiğini vurguladı:

“Sakinim ve sadece maçları bekliyorum. Önceki günlerden keyif aldık, kişisel olarak başka bir Final Four’da olduğum için mutluyum, şimdi zamanı geldiğinde tadını çıkarmanın ve her şeyi vermenin zamanı geldi.

Real Madrid’in yıldızı, normal sezonda Katalan ekibine karşı oynadığı iki maçı da kaybetmeleri hakkında da konuşurken, bir sonraki maçın çok farklı bir maç olacağından emin.

“Bence herkes geçmiş oyunların hatalarından ders çıkardı, bu oyun için bir deneyim olarak hizmet edecek. Tabii ki burada olmak istedik, ne kadar tehlikeli olduklarını biliyoruz, ancak bu sadece bir oyuncuyla ilgili değil, sadece Mirotic değil, etrafı çok iyi oyuncularla çevrili, onları durdurmak için birlikte çalışmalıyız.”

Sezonun son bölümünde takım olarak oldukça formda olduklarının altını çizen Gabriel Deck sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu sezonun en iyi kısmı” diye devam etti. Oyuncular bu anları seviyor çünkü benzersiz, Kupayı kaldırmak herkesin hayali ve arzusu. Play-offlarda sahip olduğumuz aynı zihniyetle oynamamız gerektiğini biliyoruz”.

Basketnews